working tools info

Nadchodzi jesień, więc sezon futbolowy tuż za rogiem, a z nim wszystko co tak bardzo lubimy – chłodniejsze dni, jedzenie na świeżym powietrzu, drużynowe barwy i okrzyki pełne emocji. Z niecierpliwością czekamy na emocje ostatnich minut meczu, niespodziewane zwroty akcji i analizowanie statystyk z minionego tygodnia rozgrywek.

 

Jeszcze raz chcemy zobaczyć drogę naszych ulubionych drużyn do playoff’ów – kto walczył do ostatniego tchu, który trener inspirował swoich graczy i prowadził do wygranej.

Okazuje się, że do trenera kadry futbolowej, zadziwiająco łatwo jest przyrównać kierownika przedsiębiorstwa produkcyjnego. Zadaniem menedżerów jest prowadzenie ludzi, motywowanie ich, planowanie i wprowadzanie tych planów w życie. Tak jak trenerzy sportowi przekazują swoją wiedzę, ustalają plany treningowe i pracują z zawodnikami, tak samo kierownicy firm zajmują się powierzoną im kadrą pracowniczą. Patrząc na nadchodzący sezon, zauważyliśmy 4 ważne czynniki, których świadomość gra tak samo ważną rolę na obu stanowiskach.

sport 1201014 340

1.Podłoże ma znaczenie!

„U podstaw sukcesu, nie leży wola wygranej, ale wola przygotowania się do niej” Bear Bryant, head coach University of Maryland, University of Kentucky, Texas A&M, University of Alabama

Środowisko, w którym na co dzień przebywają Twoi pracownicy, to kluczowa sprawa o którą powinieneś zadbać, jeśli chcesz by odnosili sukcesy. Częścią pracy zarówno trenerów, jak i menedżerów firm jest zapewnienie swojemu zespołowi odpowiedniego wyposażenia i narzędzi do pracy/ćwiczeń tak, by wykorzystywali maksimum swoich możliwości. Podobnie jak trener kadry sportowej ma świadomość, że do efektywnych ćwiczeń zawodnicy potrzebują stabilnej i równej murawy, tak ty powinieneś wiedzieć, że podczas wielu godzin stania, Twoi pracownicy potrzebują wsparcia pod swoimi stopami.

Z myślą o optymalizacji powierzchni dla pracowników przemysłowych wyszła firma Wearwell Inc. Specjalne maty antyzmęczeniowe, zostały zaprojektowane tak, by niwelować negatywne skutki nacisku wywieranego na różne części naszego ciała podczas zbyt długiego przebywania w pozycji stojącej. Maty ergonomiczne minimalizują obciążenie stawów, mięśni, a do tego korzystnie wpływają na krążenie. Poza pozytywnym wpływem na zdrowie, wykładziny zmniejszają ryzyko poślizgnięć, potknięć czy upadków, pomagają kontrolować zabrudzenie powierzchni i zapobiegają wyładowaniom elektrostatycznym. Takie dostosowanie środowiska pracy dobrze wpływa na produktywność i przyczynia się do budowania kultury bezpieczeństwa. I tak jak pielęgnacja murawy boiska sportowego – sztuka i nauka z rygorystycznymi zasadami- wymaga  niezliczonych godzin doprowadzania murawy do perfekcji, tak zespół Wearwell nieustannie pracuje, by zapewnić Ci najbardziej innowacyjne i przełomowe rozwiązania, mogące sprostać Twoim wymaganiom dotyczącym komfortowej pracy.

2. Opracowanie strategii gry na pierwszym miejscu!

„Wyznaczenie sobie celu nie wystarczy. Najważniejsze jest ustalenie w jaki sposób chcesz go osiągnąć i trzymanie się tego planu do końca.”    Tom Landry, główny trener Dallas Cowboys

Jedną z rzeczy których wymaga się od osób piastujących kierownicze stanowiska jest specjalistyczna wiedza z wielu obszarów. Menedżerowie muszą być dobrze zorientowani w szczegółach dotyczących bezpieczeństwa, efektywności, jakości czy zasad wąskiej produkcji. Muszą znać tajniki pakowania, systemów kontroli, automatyzacji procesów i IT. W futbolu – dobry trener wyciągnie ze swojej wiedzy na temat każdej części meczu najpotrzebniejsze informacje i wcieli je do planu gry na nadchodzące rozgrywki. W firmie – dobry menedżer wykorzysta swoją wiedzę ze wszystkich znanych mu obszarów i opracuje własny, szczegółowy plan rozwoju bezpieczeństwa, zwiększenia efektywności pracy, jak najlepszej jakości wytwarzanych produktów oraz optymalizacji środowiska pracy. Potem w jasny sposób powinien przedstawić go pracownikom - czy to w formie informacji o nowych zasadach i procedurach, aktualizacji instrukcji bezpieczeństwa czy szkoleniu na temat najnowszych technologii.

Zarówno dobry menedżer jak i trener sportowy muszą nieustannie się doszkalać, by swoboda w działaniu pozwalała im na natychmiastowe dostosowywanie i zmienianie planu działania – jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Jeśli chodzi o prowadzenie zespołu, nie ma żadnych ograniczeń dla twojej kompetencji i wiedzy, a ich rozwój na pewno w znacznym stopniu przyczyni się do polepszenia twoich umiejętności menedżerskich. Dzięki nim, ułożony przez Ciebie plan działania będzie lepiej przemyślany i bardziej aktualny.

3. Kluczem jest motywacja

„To co robisz, określają możliwości. O tym co robisz, decyduje motywacja, a o tym w jaki sposób do czegoś podejdziesz mówi twoja postawa.”       Lou Holtz, head coach, New York Jets, University of Arkansas, University of Minnesota, Notre Dame, University of South Carolina

Trenerzy drużyn futbolowych świetnie zdają sobie sprawę z tego, że motywowanie swoich zawodników i ciągła praca nad ich silnym poczuciem celu to najbardziej efektywna droga do sukcesu. Ustalają cele i nadają im znaczenie, kreując środowisko wokół zawodników tak, by zachęcało ich do rozwoju osobistego, poprawy jakości pracy zespołowej i odpowiedzialności za swoje decyzje. Zmuszają zawodników do zmierzenia się z pytaniami o sens rywalizacji, swoje miejsce w drużynie i relacje między sobą nawzajem. Dla trenera, taka praca to inwestycja wymagająca sporo czasu i energii, ale wszytko zwraca się gdy tylko wypuszcza spod skrzydeł zawodnika pełnego wiary we własne możliwości i zmotywowanego do działania.

To samo możemy powiedzieć o kierownikach firm. Powinni nadawać swoim pracownikom cel, który będzie dobrym motywatorem do działania i motywować ich budując wzajemne relacje w oparciu o zaufanie. Twoim zadaniem jest poznać swoich pracowników i dowiedzieć się co ich motywuje – czy to są wyzwania? Docenienie ich pracy? Pochwała? A może nagroda?

Ty też bądź zmotywowany do działania! Kreuj rzeczywistość wokół siebie na taką, jaką chcesz ją widzieć zachęcając pracowników do rozwoju osobistego, pracy zespołowej i odpowiedzialności.

 

4. Miej zaufanie do swojej drużyny!

„Mistrzostwa wygrywają drużyny, których zawodnicy nawzajem się lubią, którzy mają szacunek względem siebie i którzy wzajemnie wspierają się w tym, co robią” Tom Coughlin, head coach New York Giants, Jacksonville Jaguars

athletes 1867185 340Najlepsi trenerzy to tacy, którzy nie tylko mają dryg do gry ale też rozumieją moc pracy zespołowej i integracji w drużynie. Jako kierownik wiesz, że w zespole ważne jest zaufanie do siebie nawzajem, a wraz z jego wzrostem, wzrasta też efektywność wykonywanej pracy.

Każdy z nas, ma swoje mocne i słabe strony. Znakiem rozpoznawczym dobrego managera, jest rozpoznanie tych cech w ludziach i połączenie ich w zespół tak, by razem byli w stanie zrobić dużo więcej niż każdy z osobna.

Najlepszy przepis na udaną pracę zespołową? Bądź dobrym słuchaczem.

Postaraj się zauważać i wysłuchiwać różnych obaw i frustracji pracowników. Naprawiaj, co da się naprawić. Nie zaprzestawaj w drodze do doskonałości. Gdy pracownicy będą się czuli dostrzeżeni i wysłuchani, na pewno chętniej będą angażować swój czas i uwagę w projekty zespołowe.

Kiedy będziesz oglądał swoje ulubione drużyny podczas meczów, poświęć chociaż chwilę na obserwację trenera zawodników. Zdziwisz się jak dużo macie ze sobą wspólnego!

 

Artykuł dzięki uprzejmości Wearwell.Inc

Żródło: https://www.wearwell.com/blog/4_Things_Head_Football_Coaches_and_Plant_Managers_Have_in_Common/

 

Zobacz także:

5 sposóbów okazania uwagi swoim pracownikom

Kontuzje w miejscu pracy - w liczbach

Linia produkcyjna w przemyśle motoryzacyjnym

5 porad przydatych przy wymianie mat i wykładzin

Jak skutecznie rozwiązać problem zmęczenia pracowników przemysłowych?

Korzyści wynikające z użytkowania mat ergonomicznych

Zielona inicjatywa

Wearwell niweluje grawitacje

 

 

 

logo rywal rhc x13

 

Rywal-RHC oficjalny dystrybutor produktów Wearwell.Inc w Polsce.