stop

arrow

3 kroki do innowacji!

1 zapoznaj się z naszą ofertą 2 dobierz matę do swoich potrzeb 3 zapewnij zdrowie oraz większą wydajność pracowników!

 

factory manufacturing info

 

W tym miesiącu pożegnaliśmy astronautę Richarda Gordona, jednego z pierwszych astronautów, którzy chodzili po księżycu. Gdy wspominamy jego osiągnięcia, zastanawiamy się jak by to było żyć bez grawitacji. Zwłaszcza tam, gdzie pracownicy stoją cały dzień z pełnym obciążeniem na swoim stanowisku pracy. Niezwykłe byłoby pracować pływając między stanowiskami.

 

 

Skutki dla zdrowia pracowników, którzy ciągle stoją, pochylają się i podnoszą ładunki mogą być katastrofalne. Analizując historię znajdziemy wiele przykładów tego, jak wpłynęła na zdrowie pracowników ich stojąca pozycja podczas pracy.

Dane zebrane przez ostatnie dziesięciolecia pozwalają na bezsprzeczną ocenę skali ryzyka dla zdrowia pracowników produkcyjnych. Osoby te są bardziej narażone na choroby układu krążenia, obrzęk stóp i nóg, uszkodzenia stawów, problemy z sercem i żylaki.  


Porównanie sytuacji pracowników teraz i w przeszłości….

factory 35104 960 720W latach 70. i 80. XIX wieku w epoce wiktoriańskiej lekarze zauważyli nagminny problem z obrzękiem stóp u sprzedawców spowodowane przedłużającym się staniem w pracy.

Prawie 150 lat później dolegliwości te powtarzają się, a dodatkowo dochodzą problemy psychiczne.

Według Hazards.org, podczas I wojny światowej zdrowie pracowników produkujących amunicję nie pozwalało kontynuować im swojej amunicja cz bpracy. Polepszenie ich warunków pracy stało się priorytetem dla rządu USA. W ramach rozporządzenia Sekretarza Stanu w Departamencie Amunicji wydano nakaz stworzenia odpowiednich warunków pracy dla pracowników produkcyjnych.

Jeszcze wcześniej przyjęto ustawę o zapewnieniu odpowiednich stanowisk pracy sprzedawcom w sklepach.

Jednak, ponad 100 lat po tym, jak lekarze ostrzegli przed ryzykiem utraty zdrowia w miejscu pracy, miliony pracowników nadal są zmuszeni do pozostawania na nogach przez większą część dnia pracy.

Obecnie firmy zauważają niekorzystne skutki także dla własnej działalności w postaci zwolnień lekarskich oraz ciągłego spadku jakości pracy.


Wearwell wpływa na przyszłość pracowników produkcyjnych…

Na szczęście żyjemy w czasach, w których czerpiemy korzyści z całej pracy i badań prowadzonych w przeszłości. Firma taka jak Wearwell Inc, która produkuje zaawansowane technologicznie produkty wspomagające pracownika, bierze przykład od astronautów takich jak Richard Gordon i walczy z grawitacją.

Maty i wykładziny ergonomiczne dostarczają korzyści zarówno fizycznych i psychicznych dla wielu milionów pracowników na całym świecie. Poprzez zmiękczenie podłoża oraz zmniejszenie obciążenia praca staje się lżejsza oraz bardziej komfortowa.

Potrzeba nam wielkich umysłów, aby tworzyć rzeczy, które ułatwiają codzienne życie. W Wearwell jesteśmy zobowiązani do dostarczania firmom i pracownikom możliwości zwiększania ich komfortu. Co za tym idzie także wydajności i jakości pracy.

 frezowanie

Artykuł dzięki uprzejmości Wearwell.Inc

Żródło: http://www.wearwell.com/blog/Standing_at_Work_History_Through_the_Health_Lens/

 

Zobacz także:

4 cechy które łączą czołowych trenerów futbolu i kierowników przedsiębiorstw produkcyjnych

Kontuzje w miejscu pracy - w liczbach

Linia produkcyjna w przemyśle motoryzacyjnym

5 porad przydatych przy wymianie mat i wykładzin

Jak skutecznie rozwiązać problem zmęczenia pracowników przemysłowych?

Korzyści wynikające z użytkowania mat ergonomicznych

Zielona inicjatywa

5 sposobów okazania uwagi swoim pracownikom

 

 

logo rywal rhc x13

 

Rywal-RHC oficjalny dystrybutor produktów Wearwell.Inc w Polsce.