stop

arrow

3 kroki do innowacji!

1 zapoznaj się z naszą ofertą 2 dobierz matę do swoich potrzeb 3 zapewnij zdrowie oraz większą wydajność pracowników!

 

recykling maty logo news

W 1950 roku pierwsze produkty Wearwell.Inc zostały wyprodukowane z przetworzonych opon samochodowych. Pomimo tego, że od tamtego czasu technologia produkcji się rozwinęła dalej używane są surowce pochodzące z recyklingu.

 

Obecnie kontynuujemy przyjazne dla środowiska tradycje w siedzibie firmy oraz w zakładzie produkcyjnym. Wprowadzone zostały najnowocześniejsze techniki i programy przetwarzania energii w tym:

 

  • Program partnerski TVA Green Power Switch. Ponad 5% energii wykorzystywane jest ze źródeł odnawialnych takich jak słońce, wiatr i gaz metanowy wytwarzany z odpadów w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.
  • 16 z 90 produktów firmy Wearwell wykonanych jest w ponad 50% z surowców pochodzących z recyklingu. Kolejne 13 produktów zawiera ich od 33% do 50%. W miarę mozliwości kontynowane są  badania alternatywnych materiałów.
  • System "Quick Start Monitoring" by EST. Pełna analiza wszystkich anomalii elektrycznych, przepływu wody I wszystkich innych nieprawidłowości w celu zapewnienia natychmiastowej reakcji.
  • Cyfrowy system dokumentacji zmniejszył zużycie papieru o 80%.
  • Redukcja zużycia sprężonego powietrza o 23%. Dzięki filtracji wszystkich procesów emisji szkodliwych substancji możliwe jest ponowne użycie powietrza.
  • W pełni zaprogramowany system Variable Frequency Control (VFD) by Trane on all HVAC. VFD pozwala na działanie systemu HVAC na poziomie 48%.
  • Reduce. Reuse. Recycle. Podczas procesu formowania wtryskowego, przecinane są wszystkie niewypalone cześci w celu eleminacji strat czasu oraz dodatkowych odpadów.
  • Dodatkowo oprócz tych inicjatyw ciągle monitorowana jest możliwość zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko.

 

Wearwell.Inc jest członkiem Rady United States Green Building. Społeczność liderów non-profit dąży do udostepnienia wszystkim greek buildings. Rada stworzyła Leadership in Energy and Environmental Design (LEED) Green Building Rating SystemTM. System zachęca do globalnego przyjęcia zrównoważonych ekologicznie budynków i rozwoju poprzez wdrożenie kryteriów wydajności.

 

Artykuł dzięki uprzejmości Wearwell.Inc

Źródło: http://www.wearwell.com/about/green-initiative/

 

Zobacz także:

4 cechy które łączą czołowych trenerów futbolu i kierowników przedsiębiorstw produkcyjnych

Kontuzje w miejscu pracy - w liczbach

Linia produkcyjna w przemyśle motoryzacyjnym

5 porad przydatych przy wymianie mat i wykładzin

Jak skutecznie rozwiązać problem zmęczenia pracowników przemysłowych?

Korzyści wynikające z użytkowania mat ergonomicznych

Wearwell niweluje grawitacje

5 sposobów okazania uwagi swoim pracownikom

 

 

 

 

logo rywal rhc x13

 

Rywal-RHC oficjalny dystrybutor produktów Wearwell.Inc w Polsce.